Kullanım Koşulları

Adgager ile doğru kişilere, doğru zamanda ulaşın. Seçilmiş topluluğuyla birlikte şeffaf ve hızlı araştırma deneyimini yaşayın.

SİTE KULLANIM VE ÜYELİK KOŞULLARI

Güncelleme : 18.06.2016

Adgager.com’a hoşgeldiniz. Bu Site’yi kullanarak, Adgager’a üyelik kaydı yaptırarak, Adgager GAG programına katılarak veya Adgager tarafından sağlanan ya da barındırılan herhangi bir araştırmaya katılarak, bu Kullanım ve Üyelik Şartları’nı kabul etmiş olursunuz. Eğer bunları kabul etmiyorsanız bu Site’yi kullanmayın.
Adgager, Gizlilik Politikamız da dahil olmak üzere bu Şartları herhangi bir zamanda kendi takdiriyle değiştirme veya bunlara ekleme ya da çıkarma yapma hakkını saklı tutar. Olası değişiklikler bakımından bu Şartlar’ı periyodik olarak kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Bu tür değişikliklerin yayınlanmasını müteakip bu Site’yi kullanmaya devam etmeniz, değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir. Bu Şartlara uymanız kaydıyla Adgager size, bu Site’ye girmeniz ve bu Site’yi kullanmanıza yönelik kişisel, özel olmayan, devredilemez ve sınırlı bir izin verir.

Uygunluk
Herhangi bir Adgager paneline üyelik yalnızca, en az ondört (14) yaşında veya kendi coğrafi konumunuzdaki gereklilikler uyarınca en az başka bir yaşta olan bireylere (şirketler veya başka ticari tüzel kişiliklere değil) açık ve ücretsizdir. Belirli panellere üyelik, yaşınıza ya da coğrafi konumunuza bağlı olarak başka kısıtlamalara tabi olabilir. Eğer on sekiz (18) yaşından küçükseniz ve GAG ya da başka bir Adgager ödül programından herhangi bir ödül ya da para ödülü kazanırsanız, bu tür ödüller yasal vasinize verilecektir. Yalnızca tek bir hesaba sahip olabilirsiniz.

Kayıt ve Şifreler
Herhangi bir Adgager paneline üyelik için kayıt yaptırmadan bu Site’ye erişebilseniz de, adınıza bir hesap oluşturulabilmesi ve hesabınıza GAG kaydedilebilmesi için, size sağlanan çevirimiçi kayıt formunu doldurmalısınız. Bir üye hesabı açmak için, tam yasal adınız, ev adresiniz, geçerli e-posta adresiniz ve istenen tüm diğer bilgiler de dahil olmak üzere, Adgager’a eksiksiz ve geçerli irtibat bilgileri vermelisiniz. Hesabınız, daha önce kullanılmamış ve geçerli bir e-posta adresine ve şifreye sahip olmalıdır. Tekil kullanıcı olduğunuzu anlamak için eposta ve cep telefonu numaranızı doğrulamanızı isteriz.
Yalnızca doğru, güncel ve eksiksiz kayıt bilgilerini sağlamayı ve bu bilgilerin doğruluğunu korumak amacıyla bunları güncel tutmayı kabul etmiş olursunuz. Eğer kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz biçimde vermez veya böyle kalmasını sağlamazsanız, Adgager üyeliğinizi iptal edebilir ya da askıya alabilir ve GAGlarınızı kaybedebilirsiniz.

Adgager fikir sahipleri için nitelikli bilgi vermediğinizi veya araştırmalara katılma konusunda tutarsızlığınızı tespit ederse üyeliğinizi pasif duruma getirir ve bu konuda sizi bilgilendirir. Hedeflendiğiniz araştırmalarda üstüste 5 kez geri bildirim yapmazsanız veya niteliksiz bilgi verirseniz Gager olma hakkını geri alabilir ve bu konuda sizi bilgilendirebilir.
Hesabınızı açmak ve hesabınıza erişmek için yalnızca bir (1) şifre kullanabilirsiniz ve her ne sebeple olursa olsun bir başkasının şifresini kullanamaz ya da başka birinin sizin şifrenizi kullanmasına izin veremezsiniz. Kullanıcı adınız ve şifrenizin güvenliğinden ve ister yetkili ister yetkisiz olsun üyelik hesabınız altında gerçekleşen tüm faaliyetlerden siz sorumlusunuz. Yetkisiz kullanımın Adgager’dan kaynaklanan ağır ihmal ya da kusurla doğrudan bağlantılı olması haricinde, şifrenizin üçüncü bir tarafça kullanılmasından doğan kayıplardan Adgager sorumlu olmayacaktır. Üye hesabınızın herhangi bir yetkisiz kullanımı ya da ihlali durumunda Adgager’ı derhal bilgilendirmeyi kabul etmektesiniz.
Şifrenizi unutmanız durumunda, hesabınızı yeniden kullanabilmek için Adgager’ın şifrenizi size e-posta yoluyla göndermesini talep edebilirsiniz. Bu prosedür, talebin sizin kullanıcı adınızdan yapıldığını ve kayıt yaptırırken tarafınızdan sağlanan e-posta adresinin (veya bir güncelleme durumunda yeni e-posta adresinin) kullanıldığını varsayar.
Adgager’ın panellerine üye olarak, gager adayı olur, daha sonra size gönderilen araştırmaların sonuçlarına göre gager olma hakkı kazanırsınız. Adgager’ın araştırmalarına ve üçüncü taraf ortaklarına katılmanız için e-posta yoluyla davetler almayı kabul etmiş olursunuz. Adgager, belirli bir minimum hacimde davet alacağınızı ya da herhangi bir davet alacağınızı garanti etmez. Herhangi bir araştırmaya katılımınız ve tanınmanızı sağlayabilecek herhangi bir bilgiyi açıklamanız tümüyle gönüllülük esasına dayalıdır.

İlişki
Bu Site’ye bağlanmak ve erişmek için gerekli herhangi bir bilgisayar donanımı ve iletişim hizmetinin sağlanması sizin sorumluluğunuzdadır. Ne Adgager paneline üyeliğinizin ne de Adgager ve müşterileri için herhangi bir araştırmayı tamamlamanızın, herhangi bir temsilcilik, ortaklık ya da istihdam ilişkisi oluşturmadığını ve araştırma anketlerini tamamlamanızın kesinlikle bağımsız bir yüklenici sıfatıyla olduğunu kabul etmektesiniz. Ayrıca, araştırma anketlerini tamamlamanız karşılığında aldığınız GAG veya diğer ödüllerin, araştırma anketlerini tamamlamanız karşılığında size ödenecek tek ücret olduğunu da kabul etmektesiniz.

Üye Davranış Kuralları:
Adgager, fikre etki etmenizi sağlayan, pazarlama fikirlerinde pay sahibi olmanızı isteyen online bir topluluktur. Adgager Sitesi’ndeki ya da topluluğumuzdaki içerikleri kullanırken ve bunları gönderirken aşağıdaki kurallara uymanızı rica ederiz:

• Nazik olun ve başkalarının fikirlerine saygı gösterin ve tüm üyeler için güvenli ve rahat bir ortama destek olacak biçimde davranın.
• Şu tür içeriklerden sakının:
o Yasadışı faaliyetleri veya siyasi, dini ya da ideolojik görüşleri savunan materyal
o Kişisel saldırılar veya ayıp, kaba, yasadışı, zararlı, aşağılayıcı, tehditkâr, küfürlü, taciz edici, küçük düşürücü, iftira niteliği taşıyan, gerçek dışı, yanıltıcı ya da kişilerin mahremiyetine müdahale edici her şey (“şakalar” dahil)
o Reklam yapma ve talepler – Ürün, hizmet ya da para satın almak ya da talep etmek veya ürün ya da hizmetleri başkalarına tanıtmak ya da satmak için topluluk alanlarını kullanmayın. Örneğin, herhangi bir reklam, yönlendirme, tanıtım materyali, istenmeyen posta, “spam”, mektup zincirleri, saadet zinciri ya da herhangi başka talep biçimi
o Bir başkasının herhangi bir patentini, telif hakkını, ticari markasını, ticaret sırrını veya başka fikri mülkiyet hakkını ihlal eden herhangi bir içerik
o Gerçekleştirdiğiniz eylemlerin Adgager veya müşterilerimiz tarafından onaylandığını açıkça ya da örtülü biçimde ifade eden herhangi bir beyan
• Yanlış cevaplar vermek veya bir araştırma anketlerini çok hızlı tamamlamak ya da her soruyu aynı şekilde cevaplamak gibi, iyi niyet dışında herhangi bir araştırmaları doldurmayın. Adgager, kendi makul görüşü doğrultusunda araştırma cevaplarınızın dürüst olmadığına ya da iyi düşünülmediğine karar verirse, size GAG vermeyi durdurma ve üyeliğinizi pasif etme hakkını saklı tutar.
• Kendi kişisel, ticari olmayan kullanımınız dışında hiçbir şey için Site’nin herhangi bir parçasını kullanmayın.
• Site’nin herhangi bir parçasına, geçerli herhangi devlet, federal ya da uluslararası yasayı, yönetmeliği ya da başka devlet gerekliliği ve/veya düzenlemesi, antlaşması ya da tarifesini ihlal edebilecek herhangi bir şekilde kullanmayın.
• Başkalarına Adgager GAGlarınızı satmayın, GAGları takas etmeyin, ticaretini yapmayın veya başka şekilde Adgager GAGlarına erişim sağlamak suretiyle gelir elde etmeye teşebbüs etmeyin.
• Bunlarla sınırlı kalmaksızın bir Adgager çalışanı, temsilcisi ya da müşterisi de dahil olmak üzere hiçbir birey ya da tüzel kişiliği taklit etmeyin veya bizimle bir ilişkiniz olduğu ya da sizi herhangi bir amaçla desteklediğimiz görüntüsünü vermek amacıyla bu Site’nin herhangi bir kısmını “çerçevelemek” de dahil olmak üzere herhangi bir kişi ya da tüzel kişilikle bağlantınızı olduğundan farklı göstermeyin.
• Bizim önceden yazılı iznimizi almadan herhangi bir araştırma ya da Site içeriğini herhangi bir ortamda yayınlamayın ya da bunlara atıfta bulunmayın.
• Diğer üyeler hakkında hiçbir kişisel bilgi toplamayın ya da saklamayın.
• Yetkili olmadığınız hiçbir hizmete ya da Site alanına erişmeye teşebbüs etmeyin.
• Site’ye erişmek ya da veri çıkarmak için tarafımızdan sağlanmamış hiçbir robot, örümcek, kazıyıcı, başka otomatik araçlar veya arayüzler kullanmayın.
• Bize ya da bu Site’ye (veya başka herhangi bir şeye ya da herhangi bir kişiye) bir virüs, “casus yazılım”, “reklam yazılımı” veya bu Siteyi ya da herhangi bir alıcıyı olumsuz etkileyebilecek başka kodlar göndermeyin veya bu Site’nin altyapısına önemli bir yük getirecek ya da bu Sitenin normal işleyişini aksatacak, hizmeti engelleme saldırısı gibi bir eyleme girişmeyin.
• Adgager yardım masasından aldığınız ifadeleri Site’de yeniden yayınlamayın.
• Adgager yardım masası ile, yakışıksız, kaba, zararlı, aşağılayıcı, tehditkâr, küfürlü, tacizkâr, küçültücü, hakaretamiz, asılsız ya da yanıltıcı bir şekilde iletişim kurmayın.
• Şirketin makul biçimde uygunsuz ya da kötü kabul ettiği herhangi başka faaliyete dahil olmayın.
Bu Davranış Kuralları’na uymamanız, üyelik hesabınızın kapatılmasına ve GAGların kaybedilmesine neden olabilir.

Araştırmaların Gizliliği
Adgager’ın müşterileri, araştırmaların parçası olarak gizli ve/veya sahibine özel bilgileri ve materyalleri size açıklayabilirler ve bu tür bilgi ve materyaller yalnızca ve münhasıran sahibinin mülkiyetinde kalmaya devam edecektir. Bu gizli bilgiler, bunlarla sınırlı olmaksızın, yeni ürün fikirleri veya konseptlerini, ambalaj konseptlerini, reklam ve film veya televizyon konseptlerini veya fragmanlarını ve bunlarla ilgili metin, görsel imajlar ve sesleri içerebilir. Üye olarak, katıldığınız tüm araştırmaların parçası olarak size açıklanan içerikleri ve materyalleri gizli tutmayı ve bunları herhangi bir üçüncü tarafa açıklamamayı veya gizli bilgileri araştırmayı tamamlamak amacı dışında herhangi bir amaçla kullanmamayı kabul etmektesiniz. Eğer bu yükümlülüğü ihlal ederseniz, GAGları kaybetmenize ve hesabınızın kapatılmasına ek olarak, ihlalinizin sonucu olarak ortaya çıkan zararlar bakımından Adgager ve/veya müşterilerimize yasalar gereği parasal tazminatlar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Gizlilik Politikası
Adgager’ın kişisel bilgilerinizi nasıl topladığını, kullandığını ve paylaştığını daha iyi anlamak için lütfen gizlilik politikamızı inceleyin.

Üye İçerikleri ve Ruhsat
Bu şartları kabul ederek Adgager’a, gönderdiğiniz herhangi bir içeriği herhangi bir amaçla kullanabilmesi için, bu tür içerikleri düzenleme, kopyalama, aktarma, yayınlama, gösterme, değiştirme, dağıtma, bunlardan türev çalışmalar oluşturma, bu tür içerikleri geliştirme ve bu tür içerikleri üçüncü taraflara aktarma hakları da dahil olmak üzere, münhasır olmayan, devamlı, sınırsız, dünya çapında ve telifsiz bir hak vermiş olursunuz. Mesaj panolarımızdaki ve katıldığınız araştırmalar da dahil olmak üzere, bu Site’ye yüklediğiniz ya da gönderdiğiniz tüm içeriklerden, bu tür içeriklerin gönderilmesi için gerekli onaylar ve izinlerin alınması yükümlülüğü de dahil olmak üzere, Adgager değil yalnızca siz sorumlusunuzdur.

GAG
GAG nedir?
Adgager üyelerimizin görüşlerine değer vermektedir ve takdirimizi göstermek için Adgager, kendisi bünyesindeki hesabınıza “Kazançlar” adı altında kaydedilen GAG biçiminde teşvikler sunmaktadır. GAG belirtildiği şekilde nakit, ödül veya çekiliş katılımı şeklinde kullanılabilir ve aşağıdaki şartlara tabidir.

GAG Kazanma
GAG, bunlarla sınırlı olmaksızın bir panelist olarak kayıt yaptırmayı, demografik profillerin tamamlanmasını ve Adgager tarafından gerçekleştirilen nicel veya nitel pazarlama araştırması faaliyetlerinin tamamlanması da dahil olmak üzere, yalnızca Adgager tarafından izin verilen faaliyetlere katılımınızla ve yalnızca her bir faaliyet için açıklanan özel teşvik teklifine uygun olarak hesabınıza aktarılacaktır. Özellikle, şu şekillerde GAG kazanabilirsiniz:
• Anket Tamamlama: Uygun bulunduğunuz ve tamamladığınız her bir anket için GAGlar kazanın. Verilen GAGlar araştırma çeşidine göre farklılık gösterir.
• Kişisel İlgi Anketi (Profil) Tamamlama: Panelistler, üye profillerini tamamlayarak ek GAGlar kazanabilirler.
Mevcut GAGlarınızla ek olarak, büyük ödül çekilişlerimize katılma hakkı satın alabileceksiniz.

GAG kredilerinin veya ödül çekilişi katılımlarının zamanlaması araştırmalara bağlıdır. Bazı araştırmalar için krediler çok hızlı biçimde ya da birkaç gün içinde uygulanırken, başka araştırmalar için krediler araştırma kapandıktan sonra uygulanır.
Adgager, hesabınıza aktarılan ve hesabınızdan çekilen GAGların bir kaydını tutacak ve oturum açıp “Kazançlar” sayfasını kontrol ederek hesabınızın durumunu çevrim içi kontrol etmenize imkân tanıyacaktır. Her ne kadar Adgager hesaplara doğru biçimde GAG aktarılmasını sağlamak için her türlü çabayı gösterse de, GAGlarınızın doğru biçimde aktarıldığını teyit etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Eğer hesabınıza aktarılan GAG miktarının doğru olmadığını düşünürseniz, iddia ettiğiniz hatayı izleyen 60 gün içerisinde e-posta yoluyla Adgager’a ulaştırmalı ve tutarsızlığın kanıtlarını sunan ilgili bilgileri de ekleyerek itirazınızı eksiksiz biçimde açıklamalısınız. Bildiriminizi aldıktan sonra iddianızı araştıracak ve otuz (30) gün içerisinde uygun bulduğumuz şekilde hesabınıza aktarılan GAG miktarını ayarlama veya koruma kararımızı size bildireceğiz. Eğer iddianızı karara bağlamak için ek zamana ihtiyaç duyarsak sizi bu durumdan haberdar edecek ve makul ölçüde mümkün olan sürede bir karara varmak için çaba göstereceğiz. Bu tür bir iddiayla ilgili kararımız nihai olacaktır.

GAG Kulllanımı
Ülkeniz için mevcut ödüllerin eksiksiz bir listesini görebileceğiniz açılan Kazançlar menüsündeki “Büyük Ödüller”e giderek GAGlarınızı harcayabilir ve çekiliş hakları satın alabilirsiniz.
GAGlar, anket tamamlama, kişisel profil anketleri ve bu Site’deki diğer katılımlar için verilir. GAGlar, Ülkenize göre para birimine göre 50 Birim karşılığına ulaştığında Para çek menüsünden bir ödeme ettiğinizde otomatik olarak nakit değere ve banka hesabınıza gönderilir. Gönderim 5-7 iş gününde tamamlanır. Bu ödemeler için Sosyal güvenlik numarası, devlet numarası veya pasaport numarası gibi bilgileri isteyebiliriz.
Eğer bir ürün, hediye çeki ödemesi talep ederseniz, Adgager talebinizi izleyen 4 hafta içerisinde ürün veya çeki size postalayacak veya çek kodunu elektronik yollarla kullanımınıza sunacaktır. Teslimatta herhangi bir gecikme yaşanmaması için lütfen bizdeki adresinizin doğru olduğundan emin olun. Tüm ödüller, geçerli yasalar veya yönetmeliklerle yasaklandıkları durumlarda geçersizdirler ve bu tür yasalar veya yönetmeliklere uygunluk için gerektiği şekilde değiştirilebilirler.

Çekler
Adgager bazı durumlarda şirketlere ait hediye çekleri hediyeleri verebilir. Eğer GAGlarınızı hediye çekine çevirmek istiyorsanız, Adgager sistemde kayıtlı olan adresinize hediye çeklerinizi yollayacaktır. Adgager sadece bir adet hediye çeki yollayacaktır. Eğer hediye çeki size ulaşmaz ise, size yeniden gönderilme söz konusu olacaktır, yalnız bu sefer hediye çekiniz elektronik olacaktır. Üye, hediye çekinin ulaşmaması halinde, hediye çekinin oluşmasından sonraki 3 ay içinde işlemin tekrar gerçeklemesini talep etmek zorundadır. Adgager bu verilen 3 ay toplam süre sonrasında herhangi bir işlem gerçekleştirmeyecektir. Lütfen posta kodunuzun doğruluğundan emin olunuz, aksi takdirde geri dönen hediye çekinizin gönderim masrafları sizden talep edilecektir.
GAG Geçerliliğinin Sona Ermesi
GAGlar hesabınıza aktarıldıklarında, kazanıldıkları tarihten itibaren bir yıl ve dört ay (16 ay) süreyle geçerli olacaktır. Eğer bu süreden sonra GAGlar kullanılmamış olursa, GAGların geçerliliği otomatik olarak sona erecek ve GAGlar hesabınızdan silinecektir. Bu düşüş, her zaman ayın sonuna doğru, genellikle 28. günde gerçekleştirilecektir.

Ek olarak, Adgager’daki hesabınızı iptal etmeniz ya da hesabınızın “pasif” hale gelmesi durumunda GAGlarınızın tümü derhal geçerliliğini yitirecek ve kaybedilecektir. Aktif bir üye olmak demek, Adgager’a katılmış olmak ve ilk kayıt yaptırmanızdan itibaren 1 ay içerisinde ya da son 1 ay içerisinde bu Site’de bir araştırma ya katılmış olmak demektir. Aynı zamanda fikir sahipleri için nitelik taşımayan ve homojen seviyede verilmiş cevaplar ya da puanlar Gager üyeliğinizin askıya alınmasına sebeb olabilir. Adgager, GAGlarınızın iptali ya da kaybedilmesi durumunda size herhangi bir bildirimde bulunmayacaktır. Adgager, bu iptal ve kaybetme kurallarını yalnızca kendi takdirinde askıya alma hakkını saklı tutar.

Suistimal, Hile ve Hesap Hatalarının Düzeltilmesi
Adgager, üyelerin Adgager GAGlar kapsamındaki tüm faaliyetlerini izleme hakkını saklı tutar. Yasaların gerektirmesi, yukarıdaki Davranış Kuralları’mızı ihlal etmeniz ya da hesabınızda hile, suistimal ya da şüpheli faaliyet belirtilerinin görülmesi durumunda, üye hesabınız kapatılabilir ve birikmiş tüm GAGlarınızı kaybedebilirsiniz. Herhangi bir hileli faaliyet gerçekleştirmeniz durumunda Adgager, gerekli hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar ve bu tür bir faaliyetin sonucu olarak verilen herhangi bir ödüle el koymak için bir dayanağa sahip olabilir. Ek olarak, yargılama giderleri ve tazminatlar da dahil olmak üzere Adgager’ın maruz kalacağı parasal kayıplardan yükümlü olabilirsinizve gelecekte Adgager GAGlar’a katılamanıza izin verilmez.
Eğer hesabınız GAG bakiyenizi doğru biçimde yansıtmazsa, Adgager bu tür hataları düzeltme hakkını saklı tutar. Eğer size yanlışlıkla GAG verilmişse ya da üye hesabınızın şüpheli faaliyetlere konu olduğuna inanıyorsanız, lütfen derhal Adgager ile irtibat kurunuz. Eğer bir hile kurbanı olduğunuza karar verilirse, kazandığınız GAGlar yeni bir üye hesabına aktarılacaktır.
Aktarılabilirlik
GAGların nakit değeri sadece tekil kullanıcı için geçerlidir. Başka koşullarda hiçbir nakit değeri yoktur ve GAGlar herhangi bir üçüncü tarafa devredilemez, aktarılamaz ve/veya rehin verilemez. Program uyarınca verilen ödül GAGlarında hiçbir mülkiyet hakkınız ya da başka yasal çıkarınız bulunmamaktadır.

Programın Süresi ve Kurallarda Değişiklik
Yapılabilecek değişiklikler biriktirdiğiniz GAGları kullanabilme durumunuzu etkileyebilir Bu Şartlar’ı ihlal etmenizin bir sonucu olması haricinde eğer Adgager tarafından Program sonlandırılır ya da üyeliğiniz iptal edilirse, birikmiş GAGlarınızın tümünü kullanmak için bu tür bir sonlandırma tarihinden itibaren yalnızca 30 gün süreniz olacaktır. Eğer Adgager GAGlar’da bir değişiklik olursa, sizi bilgilendirmek için çaba göstereceğiz; bununla birlikte, değişiklikten haberdar olmamanız durumunda Adgager’ın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Sunulan ödüller ve belirli ödüller için gerekli GAG seviyeleri önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir. GAGların nakit karşılıkları (kurları) dönemsel veya sürekli olarak değişiklik gösterebilir. Tüm ödüller stoklarla sınırlıdır.

Adgager Fikri Mülkiyeti
Bu Site fikri mülkiyet yasaları ile korunmaktadır ve siz de bunlara riayet etmeyi kabul etmektesiniz. Açıkça size verilmeyen tüm haklar Adgager ve/veya onun ruhsat verdiği kişilerce saklı tutulmaktadır.
“ADGAGER”, “ADGAGER.com” logosu ve ticari markaları, Adgager veya onun bağlı şirketlerinin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Bu Site’de kullanılan tüm diğer ticari markalar, hizmet işaretleri, logolar ve ticari isimler Adgager’ın veya kendi sahiplerinin mülkiyetindedir. Tüm hakları saklıdır.
Burada kullanıldığı haliyle “İçerik”, (sınırlama olmaksızın) zaman zaman bu Site’de görünen ya da yer verilen tüm metinleri, tasarımları, grafikleri, görüntüleri, ses dosyalarını, animasyonları, videoları, arayüzleri, yazılımı, kodları ve bunların seçim ve düzenlemelerini ifade eder. Bu Site’deki tüm İçerikler, fikri mülkiyet haklarına, sözleşme veya başka korumalara tabidir. Fikri mülkiyet hakları bize veya bize lisans verenlere aittir. Bu Şartlar’ın açık hükümleri uyarınca veya bizim önceden elektronik olmayan onayımızla yapılması haricinde hiçbir İçerik herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, postalanamaz ya da aktarılamaz. Materyallerin başka herhangi bir amaçla değiştirilmesi ya da kullanılması fikri mülkiyet haklarını ihlal edebilir. Kullanıcılara hiçbir tasarruf ya da fikri mülkiyet hakkı aktarılmaz; tüm tasarruf ve haklar bizde kalır. Bu Site © ADGAGER. Tüm hakları saklıdır.

Taahhüt Reddi
Adgager GAGlar programını kullanarak, Adgager’ın bir banka ya da herhangi başka türde veya biçimde bir finansal kurum olmadığını ve hesabınıza aktarılan “GAGlar”ın gerçek nakit değerleri olmadığını, faiz getirmediklerini ve yalnızca onları bu kullanım şartlarına uygun olarak kullanırsanız size aktarılan GAGlar miktarında tasarruf hakkı veren hesap kayıtları olduklarını anlamakta ve kabul etmektesiniz. Ayrıca, hesabınızdaki miktarları yalnızca, zaman zaman değiştirebileceğimiz bu kullanım şartlarında açıklanan biçimde ve bu prosedürlere uygun olarak kullanabileceğinizi de kabul etmektesiniz. Adgager, GAGlar karşılığında alınabilecek hediye kartları, çekler veya diğer ödülleri verenler gibi herhangi bir üçüncü tarafın eylemlerinden sorumlu değildir.
Bu Site’yi ve Adgager GAGlar programını, risklerini tümüyle kendiniz üstlenerek kullanmayı açıkça kabul etmektesiniz. Bu Site’nin, bu Site’deki tüm bilgilerin, bunun sunduğu hizmetler ve bunların faydalarının ve Adgager GAGlar programının, Adgager veya onun ana şirketleri veya bağlı şirketleri, halefleri veya devralanları, tedarikçileri veya temsilcileri tarafından “OLDUĞU GİBİ” ve “SUNULDUĞU GİBİ” sağlandığını kabul etmektesiniz. Adgager, kaynağına bakılmaksızın yazım hatalarından sorumlu değildir. Ayrıca Adgager, bu Site üzerinden erişilebilen bilgilerin doğru, eksiksiz veya güncel olduğunu da beyan veya taahhüt etmez. İşburada Adgager ve bağlı şirketlerini ve üçüncü taraf sağlayıcılarını, alındıktan sonra kaybedilen, çalınan ya da imha edilen ödüller de dahil olmak üzere tüm ödüllerin kullanımına ilişkin tüm mesuliyetten fek etmektesiniz.
Adgager, bunlarla sınırlı kalmaksızın, (a) pazarlanabilirlik, belirli bir amaca ya da kullanıma uygunluk, sonuçlar ve bilgilerin doğruluğu ya da eksiksizliği veya gizliliği ya da güvenliği bakımından ve (b) ticari kullanım, pazarlık süreci veya ifa etme süreci esnasında oluşturulan, herhangi bir örtülü taahhüt, görev ya da koşul da dahil olmak üzere, açık, örtülü ya da yasal tüm taahhütleri, koşulları ve görevleri reddeder.
Adgager ayrıca, bunlarla sınırlı kalmaksızın makul özen, ustalıklı çaba, bilgisayar virüslerinden arınmışlık ve ihmalden uzaklık da dahil olmak üzere size yönelik tüm görevleri de (varsa) reddeder. Adgager ayrıca, tasarrufa veya tüm sitenin herhangi bir yönünü kullanmanıza veya ihlallere yönelik olarak hiçbir taahhütte bulunmaz.

Sorumluluğun Sınırlanması
Yasaların izin verdiği ölçüde, ne Adgager’ın ne de bağlı kuruluşlarımız ya da temsilcilerimizin, herhangi bir özel, ikinci derece, cezai, nihai ya da benzeri genel zararlar bakımından veya kaybedilen kârlar, gizliliğin kaybedilmesi veya zedelenmesi, verilerin güvenliği, herhangi bir görevin yerine getirilmemesi (bunlarla sınırlı kalmaksızın herhangi bir iyi niyet, ustalıklı çaba veya ihmalden uzak olma görevi de dahil olmak üzere) veya bu anlaşmanın ya da bu sitenin herhangi bir ihlali ya da başka bir yönünden kaynaklanan ya da bunlarla ilgili olan her türlü benzer başka zararlar bakımından, bu tür zararların meydana gelme olasılığı Adgager a bildirilmiş olsa bile ve kusur, haksızlık (ihmal dahil) veya sıkı mal sorumluluğu ya da yanlış beyan halinde bile size ve/veya herhangi başka kişiye karşı bir mesuliyeti olmadığını kabul etmektesiniz.
Hiçbir durumda Adgager, onun ana şirketi veya bağlı şirketleri, halefleri ya da devralanları, tedarikçileri ya da temsilcilerinin mesuliyeti, söz konusu bir geçerli ödülün gerçek perakende değerini veya genel olarak sizin programı kullanımınızla ilgili bir uyuşmazlık halinde kullanılmamış, geçerliliği sona ermemiş ve iptal edilmemiş GAGlarınızın dönüştürülebileceği ödüllerin adil perakende piyasa değerini aşamaz.

Tazminat
Adgager ı, onun ana ve bağlı şirketlerini, bunların memurları, yöneticileri, sahipleri, çalışanları ve temsilcileriyle birlikte, üçüncü taraflarca yapılan Hak Talepleri de dahil olmak üzere sizin bu Site’yi kullanımınızdan ve bu Site’ye koyduğunuz içeriklerden kaynaklanan ya da bunlarla ilgili olan tüm hak taleplerine, kayıplara, zararlara, davalara, cezalara, hacizlere ve masraflara (kurum içi danışmanla ilgili masraflar da dahil olmak üzere makul avukat ücretleri ve uzman tanık masrafları dahil) (hep birlikte “Hak Talepleri”) karşı korumayı ve tazmin etmeyi kabul etmektesiniz. Adgager’ın sizden önceden izin almaksızın herhangi bir Hak Talebi’ne karşı savunma yapmak ve herhangi bir Hak Talebini sonuçlandırmak üzere sınırsız hak sahibi olduğunu kabul etmiş sayılırsınız. Herhangi bir Hak Talebine karşı yapılacak savunmada Adgager’a tüm makul desteği sağlamayı kabul etmemektesiniz.

Hesabınızı İptal Etme
Hesabınızı herhangi bir zamanda hello@adgager.com adresinden Adgager’a ulaşarak veya Adgager profil bölümünüzden “Üyelikten Çıkma Seçenekleri”ne giderek iptal edebilirsiniz. Adgager panelinden ayrılmanız durumunda hesabınız iptal edilecektir. Silindikten veya Adgager panelinden ayrılmanızdan hemen sonra hesabınız kapatılacaktır. Yukarıda belirtildiği gibi, hesabınızı kapattığınızda Adgager GAGlar programına erişim hakkınızın son bulacağını ve ne zaman ve ne şekilde biriktirilmiş olursa olsun o zamana dek hesabınıza aktarılmış tüm GAGların kaybedileceğini anlamakta ve kabul etmektesiniz. Adgager, hesabınızı herhangi bir zamanda herhangi bir nedenle kapatabilir.

Vergi Yükümlülüğü
Yerel yasalara göre, aldığınız ödüller için vergi ödemeniz gerekli olabilir. Bizim vergi kurumlarının talebi üzerine veya kendi takdirimizle uygun gördüğümüz şekilde vergi kurumlarına bilgi sağlayabileceğimizi veya vergi stopajı yapabileceğimizi kabul etmektesiniz. Adgager’ın bildirim ve stopaj yükümlülüklerine uymak için ihtiyaç duyduğu herhangi ek kişisel bilgileri Adgager’a sağlayacağınızı beyan ve kabul etmektesiniz. İlgili zamanda kayıtlı e-posta adresine Adgager tarafından bir talep gönderilmesini müteakip 30 gün içerisinde bu tür bilgileri sağlamamanız kazanmış olabileceğiniz GAGlar ya da ödüllerin kaybına yol açabilir.

Bağlantılar
Adgager, size kolaylık olması açısından üçüncü taraf web sitelerine bağlantılar sağlayabilir ve Adgager’ın herhangi bir bağlantı sağlaması bu tür bir sitenin Adgager tarafından (ya da tam tersi) onaylandığı anlamına gelmez. Adgager’ın içeriği ya da doğruluğunu incelemek ya da değerlendirmekten sorumlu olmadığını kabul etmektesiniz ve Adgager herhangi üçüncü taraf materyalleri ya da web siteleri için veya üçüncü tarafların herhangi başka materyalleri, ürünleri ya da hizmetleri için hiçbir mesuliyet ya da sorumluluk taahhüt etmez ve üstlenmez. Herhangi üçüncü taraf materyallerini, diğer tarafın haklarını ihlal edecek bir biçimde kullanmayacağınızı ve sizin bu tür bir kullanımınızdan Adgager’ın hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul etmektesiniz.

Bildirimler
Size Yapılacak Bildirimler:Size yapmamız gereken tüm bildirimleri bu Site’de yayınlayarak yapabiliriz.Araştırmalarla ilgili bildirimleri isteklerinizle doğru orantılı şekilde email, sms, veya uygulama bildirimi şeklinde gönderebiliriz. Ayrıca, mahkeme celbi veya diğer hukuki işlemlere yönelik bildirimler (varsa) de dahil olmak üzere, kendi takdirimizde e-posta ile bildirimde bulunabileceğimizi de kabul etmektesiniz. Kayıt esnasında sağladığınız herhangi bir e-posta adresine ya da başka adrese bildirimde bulunabiliriz. Adresinizi güncel tutmayı ve Site’de yayınlanan bildirimleri kontrol etmeyi kabul etmektesiniz.
Bize Yapılacak Bildirimler: Biz pek çok e-posta almaktayız ve tüm çalışanlar her türlü iletişimle ilgilenecek şekilde eğitilmemiştir, bu nedenle bize yapacağınız bildirimleri posta yoluyla yasal adresimize göndermeyi kabul etmektesiniz. Eğer bir yasa, yukarıdakilere halel getirmeksizin e-posta bildirimlerini kabul etmemizi gerektirirse, bu tür bildirimlerin kabulü için oluşturulan adresimizi öğrenmek için +90(0)5336503017 numaralı hattan bizi arayınız.
Sözleşmenin Bütünlüğü; Muhtelif.
Bu Şartlar; bunlara dahil edilen öğelerin (örn., Gizlilik Politikası) yanı sıra belirli faaliyetlere yönelik olarak Site’de yer verilen herhangi ek şartlar ya da koşullar ve Site üzerinde bizim sağladığımız açıklamalar ve sizin sağladığınız izinlerle birlikte (hep birlikte “Sözleşmenin Bütünü”), aramızdaki sözleşmenin bütününü teşkil eder ve taraflardan hiçbiri diğer tarafın Sözleşmenin Bütününde açıkça ortaya konmamış herhangi bir beyanına itimat etmez. Eğer Sözleşmenin Bütününün herhangi bir hükmü yetkili bir mahkeme tarafından geçersiz bulunursa, burada açıklanan risklerin paylaşımı mümkün olduğu ölçüde uygulanmak kaydıyla, geri kalan hükümler tam olarak yürürlükte kalacaktır. Bir ihlalle ilgili olarak harekete geçmememiz, daha sonraki ya da benzer ihlallerle ilgili olarak harekete geçme hakkımızı ortadan kaldırmaz ve zaman, Sözleşmenin Bütünü için kritik öneme sahiptir.

Telif Hakkı Temsilcisine Bildirim
Adgager başkalarının fikri mülkiyet haklarına riayet eder ve sizden de aynısını yapmanızı talep eder. Çalışmalarının bu Site’de bir telif hakkı ihlali oluşturacak şekilde çoğaltıldığına inanan kişiler, Site’nin belirlenmiş Telif Hakkı Temsilcisi’ne aşağıdakileri içeren bir bildirimde bulunabilirler:
• Telif hakkı sahibi adına hareket etmeye yetkili bir kişinin elektronik ya da ıslak imzası;
• İhlal edildiği iddia edilen telif haklı çalışmanın açıklaması;
• İhlal sebebi olduğu iddia edilen materyalin açıklaması ve bu materyali bulabilmemiz için makul biçimde yeterli bilgi;
• Şikâyetçi tarafla irtibat kurulabilecek adres, telefon numarası ve eğer mevcutsa bir e-posta adresi;
• Şikâyetçi tarafın, söz konusu materyalin şikâyet edilen biçimde kullanımına telif hakkı sahibinin onun temsilcisinin ya da yasaların izin vermediği yönünde iyi niyetli bir inanca sahip olduğunu belirten beyan;
• Bildirimdeki bilgilerin doğru olduğuna ve yalan beyan cezası uyarınca şikâyetçi tarafın ihlal edildiği iddia edilen bir münhasır hakkın sahibi adına hareket etmeye yetkili olduğuna dair beyan.
Telif hakkı ihlal iddiaları ve bildirimleri (diğer bildirimler değil), şu şekillerde Genel Danışmanın dikkatine gönderilmelidir:
• posta yoluyla: yasal posta adresimize
• e-posta ile: hello@adgager.com

Büyük Ödüller Çekilişi Kuralları
Katılım ve Sınırlamalar:
Bu çekilişe İrlanda, İspanya, Finlandiya, Belçika, Fransa, Hollanda, Avusturya, Almanya, Yunanistan, Portekiz, Birleşik Krallık, Rusya, Polonya, Avusturalya, Arjantin, Meksika, Peru, Şili, Japonya, İsveç, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Çin, Norveç, Brezilya, Singapur, İsviçre, Hong Kong, Hindistan, Güney Kore, Yeni Zelanda, Güney Amerika, Türkiye, İtalya, Filipinler, Malezya ve Tayland yasal sakinlerine açıktır. Davette aksi belirtilmediği sürece çekilişe 14 yaşını doldurmuş ve 14 yaşından büyük bireyler katılabilir. Çekilişe katılabilmek için kayıt sürecini tamamlamış olmanız, gager başvurunuzun onaylanması, araştırmaların tayin edilen noktası veya sonuna kadar gelmeniz, araştırmada kalifiye olabilmek için belirlenen noktaya ulaşmanız veya belirlenen araştırma profilini (personal interest survey) veya Adgager puan programı altında GAG karşılığında katılımda bulunabilirsiniz. Katılımınızın Kabul edilmesi durumunda size site üzerinde bilgi verilecektir. Ancak iletişim bilgilerinizi eksiksiz olması gerekmektedir. Aksi taktirde büyük ödül çekilişlerine katılma hakkınız kalmaz. Aynı evde yaşayan kullanıcılardan yalnızca bir tanesinin katılımı kabul edilecektir. Kazananın onsekiz (18) yaşından küçük olması durumunda ödülü velisi veya yasal sorumluluğunu taşıyan kişiye verilecektir. Tamamlama ve katılımın uygunluğu yalnızca Adgager tarafından belirlenebilir. Adgager çalışanları, Adgager çalışanlarının aile üyeleri ve Adgagerın tedarikçileri, müşterileri, distribütörleri ve / veya satış acentaları, bağlı ortaklık veya iştiraki, tanıtım ve reklam ajanslarının katılımda bulunamazlar. Çekilişe katılmak için Adgager dışından birşey satın alma zorunluluğu yoktur. Bu çekiliş yasak olduğu bölgelerde geçersizdir.
Bu yarışmalar ve ödüller tüm mobil uygulama kullanıcılarına açıktır ve Apple veya Google tarafından onaylı veya sponsorlu değildir.

Kazananlar ve Ödüller:
Kazanan, geçerli katılımcılar arasından rastgele seçilecektir. Çekiliş ve ödül bilgileri internet sitesi gerekli bölümlerinde açıkça beyan edilir.
Talihlilerin bir listesini elde etmek için büyük ödüller kısmında yazan bilgiler ışığında site sürekli takip edilmelidir. Bu bildirimler için size email gönderebiliriz.

Kazanma İhtimali:
Kazanma ihtimalini, çekilişte yer alan uygun katılımlar belirleyecektir.

Bildirim ve Koşullar:
Tüm ödül talihlilerine ödül kazandıkları, çekiliş yapıldıktan sonra 2 ila 4 hafta içerisinde e-posta yoluyla bildirilecektir ve talihliler ödül veya çeklerini bildirimden sonraki 4 ila 6 hafta içerisinde almalıdırlar. Herhangi bir ödül talihlisinden, bir Uygunluk Beyan Belgesini ve/veya Mesuliyet ve Aleniyet Feragatini doldurarak Adgager’a göndermesi (Adgager gerekli görürse) istenebilir. Bu durum, bildirim e-postasında açıklığa kavuşturulacaktır. Adgager, ilk bildirimi (e-posta ile) izleyen üç hafta içerisinde bu belgeleri almalıdır, aksi halde ödül talihlisi kazanımlarını kaybedecek ve ödül ve çekleri rastgele seçilen yedek talihlilere geçecektir.
Adgager’ın ek irtibat bilgilerine ya da belgelere ihtiyaç duyması durumunda, talihli e-posta ile ve bazı durumlarda telefonla (gerekliyse) bilgilendirilecektir. Talihli, seçildikten sonra en geç 3 gün içerisinde bilgilendirilecektir. Başka şekilde belirtilmedikçe, talihli kendisine bildirim yapılan yolla (e-posta ve bazı durumlarda telefon (gerekliyse)) bir Adgager temsilcisine ulaşarak irtibat bilgilerini teyit etmeli ve/veya düzeltmelidir. Eğer Adgager ek irtibat bilgileri ve/veya belgeleri istemesi halinde, talihli bu bilgilerin Adgager tarafından alınmasından sonra 4 ila 6 hafta içerisinde ödülünü alacaktır. Eğer Adgager’ın istediği irtibat bilgileri ve/veya belgelerin tümünün 2 iş haftası içerisinde alınmaması durumunda, ödül ve çekleri rastgele seçilen yedek talihlilere geçecektir.

Mesuliyet Reddi:
Adgager ve araştırmalara ilişkili ortaklar ve müşteriler, kaybolmuş, gecikmiş ya da yanlış yönlendirilmiş kayıtlardan veya a) bilgisayarlar, sunucular, sağlayıcılar veya telefon yada internet hatlarından; b) yazım hatalarından; c) çekilişlerin gerçekleştirilmesindeki ya da kayıtların işlenmesindeki hatalardan; d) geciken, kaybolan ya da teslim edilmeyen postalardan veya e) doğrudan ya da dolaylı olarak, tümüyle ya da kısmen katılımcının çekilişe katılımından ya da herhangi bir ödülü almasından kaynaklanabilecek kişiler ya da mülklere yönelik yaralanma ya da hasardan kaynaklanan zararlardan, kayıplardan veya bedensel yaralanmalardan hiçbir şekilde mesul değildirler. Ödül miktarının üzerindeki vergiler ve ek nakliye, taşıma ve teslimat ücretleri (varsa) yalnızca talihlinin sorumluluğundadır. Talihli ödülü kabul etmek suretiyle, söz konusu ödülü kazanmanın bir maliyeti olarak herhangi ve tüm kullanım masraflarını veya söz konusu ödülü kullanmak üzere yapması gereken masraflarını ve söz konusu ödülün kullanımından ya da talebinden kaynaklanabilecek tüm sorumlulukları iddia etme hakkından feragat etmiş sayılır.
Talihli aynı zamanda bu ödülü kabul etmesinden kaynaklanabilecek tüm çeşitli masrafların sorumluluğunu da yalnızca kendisi üstlenmeyi kabul eder. Yasaklandığı durumlar haricinde ödülün kabul edilmesi, talihlinin kendi adının, suretinin ve biyografik verilerinin ek ücret ödenmeksizin reklam ve tanıtım amaçlarıyla kullanımına yönelik izni anlamına gelir. Eğer talihli kendi adının ya da suretinin reklam ve tanıtım amaçlarıyla kullanımına izin vermek istemezse, bildirim anında Adgager’ı haberdar etmelidir.

Uygulama:
Adgager, aşağıdaki maddelerde sayılanları yapan kişileri tümüyle kendi takdirinde diskalifiye etme hakkını saklı tutar:
a) katılım işlemine veya çekilişin ya da herhangi bir Adgager web sitesinin işleyişine müdahale eden ya da etmeye teşebbüs eden;
b) Çekiliş Kuralları’nı ihlal eden;
c) herhangi bir Adgager mülkiyeti ya da hizmetinin hizmet şartlarını, kullanım koşullarını ve/veya genel kurallarını ya da ilkelerini ihlal eden veya
d) sportmenlik dışı ya da rahatsız edici biçimde veya başkalarını taciz etmek, incitmek, tehdit etmek veya bezdirmek niyetiyle hareket eden.

Bu çekiliş yasak olduğu yerlerde hükümsüzdür ve tüm geçerli yerel yasalar ve yönetmelikler geçerlidir.

Adgager, hile, teknik sorunlar ya da Adgager’ın makul kontrolü dışındaki herhangi başka faktörlerin çekilişin güvenilirliğine gölge düşürebileceği durumlarda çekilişi iptal etme, askıya alma ve/veya değiştirme hakkını saklı tutar. Katılımcılar, bu Çekiliş Kuralları’nın ve nihai ve her açıdan bağlayıcı olan Adgager kararlarının kendilerini bağladığını kabul ederler.
Büyük Ödüllere Katılım Yöntemi:
Araştırmalara katılarak ve verdiğiniz nitelikli bilgilere istinaden kazandığınız GAGlar büyük ödül çekilişlerine katılmak için kullanılır. Büyük ödül katılım koşulları bu bağlamda kendi içerisinde değişiklik gösterebilir. Gagerlar GAGlarını bir veya birden fazla kez aynı çekiliş için kullanabilir ve kazanma şansını arttırabilir.

Adgager A.Ş

Yeni nesil pazar araştırma platformu Adgager ile doğru kişilere, doğru zamanda ulaşın. Şeffaf ve hızlı araştırma deneyimini yaşayın. Markanızın ihtiyacı olan tüm sorulara nitelikli kullanıcı kitlesiyle cevap bulun.

Hızlı Bağlantılar

Adgager © 2016 – 

2024
Made with  in İstanbul